17.06.2021

Żywica benzoesowa

Żywica benzoesowa

Żywica Benzoesowa: Sekret Tworzenia Perfum Szytych na Miarę

Żywica benzoesowa, znana także jako styraks, benzoes, czy benzoin, jest balsamiczną żywicą pozyskiwaną z naciętych pni drzew z rodzaju styrak, głównie Styrax benzoin i S. tonkinensis, rosnących w Azji Wschodniej i Indiach. Intensywny, przyjemny zapach styraksu przypomina wanilię, co czyni go cenionym surowcem perfumeryjnym i kadzidłem.

Wyjątkowe Składniki Żywicy Benzoesowej

Choć z żywicy styrax nie wykonuje się destylacji i nie są to olejki eteryczne, można uzyskać różne ekstrakty, np. rozpuszczając żywicę w etanolu, tworząc tinkturę benzoesową. Dostępny jest też absolut benzoesowy. Główne składniki to benzoesan benzylu, alkohol benzylowy, cynamonian cynamylu (Z)-Cinnamyl (E)-cinnamate, kwas cynamonowy, cynamonian etylu, kwas benzoesowy.

Stulecia Tradycji w Komponowaniu Perfum

Przez stulecia żywica benzoesowa była cennym surowcem do produkcji kadzideł, perfum i lekarstw. W „Standardowych Formułach” Alberta E. Eberta z 1900 roku, żywica benzoesowa występuje w prawie 100 przepisach na balsamy, ekstrakty, pomady, perfumy i jako środek konserwujący.

Wanilowo-żywiczną woń benzoesu znajdziemy w Amouge Opus IIILes Parfums de Rosine Ballerina No. 5, M. Micalleff DesirToxicM. Micalleff SpiritualFranck Boclet TobaccoFranck Boclet CashmereAmouroud Safran Rare.

Tworzenie Perfum Szytych na Miarę w Laboratorium Zapachy

Czy marzysz o stworzeniu własnych, unikatowych perfum z nutą żywicy benzoesowej? Zapraszamy do naszego Laboratorium Zapachy, gdzie każdy może skomponować swoje wymarzone perfumy. Oferujemy bogaty wybór najwyższej jakości składników, w tym żywicy benzoesowej, abyś mógł eksperymentować i tworzyć perfumy idealnie pasujące do Twojej osobowości.

Proces Komponowania Perfum

W Laboratorium Zapachy pomożemy Ci przejść przez cały proces tworzenia perfum, od wyboru odpowiednich składników, przez komponowanie zapachu, aż po wypełnienie buteleczki Twoim wymarzonym perfumem. Nasz zespół ekspertów jest zawsze gotowy, aby udzielić Ci porad i pomocy na każdym etapie.

Perfumy Idealnie Dopasowane do Ciebie

Stworzenie własnych perfum to nie tylko sposób na wyrażenie siebie, ale także wyjątkowy i osobisty prezent dla bliskiej osoby. Wybierz żywicę benzoesową jako jedną z nut swoich perfum i dodaj swoje ulubione akordy, aby stworzyć zapach, który będzie Ci towarzyszył przez cały dzień.

Rezerwuj Termin w Laboratorium Zapachy

Nie czekaj, zarezerwuj termin w naszym Laboratorium Zapachy już teraz i rozpocznij swoją przygodę z komponowaniem perfum. Ciesz się możliwością stworzenia własnego, unikatowego zapachu z żywicy benzoesowej, która doda Twoim perfumom głębokości i tajemniczości. Przyjdź do nas i odkryj świat zapachów na nowo!