08.05.2023

Bergamotka w perfumach

Bergamotka w perfumach

Bergamotka w perfumach – to obowiązkowy składnik, Który Dodaje Wyjątkowego Charakteru!

Sopockie Laboratorium Zapachu to miejsce, w którym od lat tworzymy perfumy o niepowtarzalnym charakterze. W naszych perfumach wykorzystujemy wiele składników, ale najbardziej popularnym jest bergamotka. To właśnie ona dodaje naszym perfumom orzeźwiającego, cytrusowego zapachu, który wyróżnia nasze produkty na rynku.

Czym jest Bergamotka i Skąd Pochodzi?

Pomarańcza bergamota popularnie nazywana Bergamotką (Citrus bergamium) – gatunek rośliny z rodziny rutowatych. Jego ojczyzna jest nieznana, przypuszcza się, że pochodzi z Indii, obecnie uprawiany jest głównie w południowych Włoszech.

Owoce mają kształt pomarańczy i skórkę o intensywnym, cytrusowym zapachu. Bergamotka jest ceniona nie tylko w przemyśle perfumeryjnym, ale również w kuchni, gdzie wykorzystuje się ją do produkcji herbaty Earl Grey oraz w przemyśle spożywczym.

Olejek eteryczny jest uzyskiwany z zewnętrznej części skórki metodą wytłaczania i destylacji z parą wodną. Głównymi składnikami olejku są limonen, octan linalylu i linalol. Zapach olejku określa się jako przyjemny, orzeźwiający, cytrynowy z ziołowymi i drzewnymi aspektami.

Dlaczego Bergamotka Jest Tak Ważna w Perfumach?

Bergamotka to składnik, który ma wiele zalet i dlatego jest tak cenny w przemyśle perfumeryjnym. Dodaje ona perfumom niepowtarzalnego, cytrusowego zapachu, który poprawia nastrój i dodaje energii. Bergamotka jest również składnikiem, który łączy i uzupełnia inne zapachy, tworząc harmonijną kompozycję. Jej wyjątkowość to genialna umiejętność do łaczenia się ze wszystkimi perfumeryjnymi składnikami.

 

Jak Wykorzystujemy Bergamotkę w Perfumach ?

W Sopockim Laboratorium Zapachu, które jest częścią firmy Sopocki Styl, wykorzystujemy bergamotkę jako jeden z kluczowych składników w naszych perfumach. Dodajemy ją w odpowiedniej ilości, aby stworzyć idealną mieszankę, która wyróżnia nasze produkty na rynku. Bergamotka jest jednym z kluczowych składników w naszych flagowych.

bergamotka w perfumach

Jak Przechowywać Perfumy z Bergamotką?

Bergamotka to składnik, który może szybciej ulegać utlenianiu, co może wpłynąć na zapach perfum. Dlatego ważne jest, aby przechowywać perfumy z bergamotką w suchym i chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Warto też pamiętać, że perfumy należy przechowywać w oryginalnych opakowaniach, aby zapobiec utracie zapachu.

Przykładowa receptura perfum z bergamotką

Prosta kompozycja perfum składająca się z:

30 ml alkoholu (90% lub 95%)
20 kropli olejku bergamotowego
10 kropli olejku cedrowego
5 kropli olejku ylang-ylang
5 kropli olejku paczulowego

Instrukcja:

Wlej 30 ml alkoholu do butelki z atomizerem.
Dodaj 20 kropli olejku bergamotowego i delikatnie wstrząśnij butelką, aby składniki się połączyły.
Dodaj 10 kropli olejku cedrowego i ponownie delikatnie wstrząśnij butelką.
Dodaj 5 kropli olejku ylang-ylang i 5 kropli olejku paczulowego, wstrząśnij butelką, aby składniki dobrze się połączyły.
Odstaw butelkę na kilka dni (2 tygodnie optymalnie), aby składniki się dobrze połączyły.
Gotowe perfumy z bergamotką można przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu, w butelce z atomizerem. Przed użyciem należy wstrząsnąć butelką, aby składniki dobrze się połączyły.

Receptura ta to jest bardziej domowej roboty niż recepturą stworzoną w naszym Laboratorium Zapachu.. Oczywiście, można zastosować podobne składniki do tworzenia komercyjnych perfum, ale takie perfumy nie będą miały takiej samej jakości ani trwałości jak profesjonalne perfumy skomponowane przez doświadczonych perfumiarzy w Sopockim Stylu.

Olejki eteryczne, takie jak bergamotka, cedr, ylang-ylang i paczula, mogą być używane do tworzenia perfum, ale muszą być ostrożnie dawkowane, ponieważ są bardzo silne i mogą powodować podrażnienia skóry, jeśli są stosowane w zbyt dużej ilości.

Ta prosta receptura, ma bardzo wysokie stężenie alkoholu, co oznacza, że jest to bardzo silna mieszanka, która może być zbyt intensywna dla większości ludzi. W profesjonalnych perfumach alkohol zwykle stanowi około 70-80% objętości perfum, a olejki eteryczne są dodawane w proporcjach, które są bezpieczne i zapewniają trwałość i złożoność zapachu.

Podsumowując, receptura, którą podaliśmy, może być dobrą podstawą do eksperymentowania z tworzeniem własnych perfum w domu, ale jeśli chcesz uzyskać profesjonalne, wysokiej jakości perfumy, najlepiej skonsultować się z doświadczonym perfumiarzem lub z naszym Sopockim Laboratorium Zapachu

Złożoną kompozycją z bergamotką którą ściśle w tajemnicy trzyma producent jest Creed Aventus. Jest zapachem drzewnym, owocowym i kwiatowym z nutami bergamotki, czarnej porzeczki, ananasa, jaśminu, drzewa sandałowego i ambry. To wspaniały, luksusowy zapach, który oczarowuje swoją elegancją i złożonością.

Podsumowanie

Bergamotka to jeden z kluczowych składników w perfumach tworzonych w Sopockim Laboratorium Zapachu. Dodaje ona naszym produktom niepowtarzalnego, cytrusowego zapachu. Bergamotka łączy i uzupełnia inne zapachy,  jest obecna w przeważającej części perfum dostępnych na rynku.

Bergamotkę mamy, znamy, używamy. Przyjdź i skomponuj spersonalizowany zapach z bergamotką w swoim stylu.

 

bergamotka