13.07.2021

Elemi

Elemi

Elemi: Tajemniczy Składnik w Komponowaniu Perfum

Wprowadzenie

Elemi, naturalna żywica znana też jako Manila Elemi lub Resina Elemi, to wyjątkowy składnik, który odgrywa ważną rolę w procesie tworzenia perfum. Pozyskiwany z drzewa kanarecznika rosnącego na Filipinach, w Ameryce Środkowej i Meksyku, elemi jest miękką, nieprzezroczystą, półstałą, zielonożółtą, lepką substancją o zapachu terpentynowo-cytrynowym.

Historia i Skład Elemi

W zależności od pochodzenia, skład chemiczny żywicy elemi może się różnić. Manila elemi, pozyskiwane z żywicy drzewa Canarium commune, występuje w postaci nieprzeźroczystych, białawych bryłek o woni koprowo-cytrynowo-terpentynowej. Składniki tej żywicy to d-α-felandren, dipenten, alkohol seskwiterpenowy, elemicyna i terpinol.

Zastosowanie Elemi w Tworzeniu Perfum

Elemi, kiedyś szeroko stosowany w przemyśle kosmetycznym jako utrwalacz zapachu, został zastąpiony przez nowoczesne aromamolekuły. Jednakże wciąż jest cenionym składnikiem w niektórych perfumach, takich jak Amouage Honour ManAmouage BoundlessAmouage MaterialMontale Full IncenseMemo Ocean LeatherLes Parfums De Rosine Bleu AbysseOlivier Durbano Lapis Lazauli

Twoje Perfumy w Laboratorium Zapachy

Laboratorium Zapachy to miejsce, gdzie możesz stworzyć swoje wymarzone perfumy. Nasz zespół doświadczonych perfumiarzy pomoże Ci w komponowaniu perfum, wykorzystując najwyższej jakości składniki, w tym tajemniczy elemi. Stworzenie własnych perfum to nie tylko szansa na wyrażenie siebie, ale także możliwość odkrycia fascynującego świata aromatów.

Podsumowanie

Elemi, choć nieco zapomniany i wyparty przez nowoczesne aromamolekuły, wciąż jest składnikiem, który może dodać głębokości i tajemniczości Twoim perfumom. W Laboratorium Zapachy, pomożemy Ci odkryć pełen potencjał tego wyjątkowego składnika podczas tworzenia Twoich własnych perfum. Skontaktuj się z nami już dziś, aby rozpocząć swoją podróż w świat komponowania perfum.

 

Żywicę elemi znajdziemy w: Amouage Honour Man, Amouage Boundless, Amouage MaterialMontale Full Incense, Memo Ocean Leather, Les Parfums De Rosine Bleu Abysse, Olivier Durbano Lapis Lazauli