11.07.2019

Lawenda

Lawenda

 

Lawenda Kluczowym Składnikiem w Tworzeniu Perfum

 

Lawenda, znana również jako Lavandula officinalis lub angustifolia, jest rośliną o wielu zastosowaniach, które sprawiają, że jest ona niezbędna w wielu branżach, w tym w tworzeniu perfum. Olejek lawendowy, pozyskiwany z kwitnących szczytów lawendy lekarskiej, jest składnikiem, który odgrywa kluczową rolę w komponowaniu perfum.

Składniki i Zastosowania Olejku Lawendowego

Głównymi składnikami olejku lawendowego są acetat linalylu, linalol i (Z)-beta-okcymen. Charakteryzuje się on słodkim, kwiatowym zapachem, któremu towarzyszą delikatne nuty ziołowe. Co ciekawe, nuty ziołowe są tym mocniej wyczuwalne, im młodszy jest olejek. Lawenda ma szerokie zastosowanie nie tylko w produktach kosmetycznych, ale również jako przyprawa, ponieważ wchodzi w skład popularnej mieszanki "zioła prowansalskie".

Lawenda w Świecie Perfum

W świecie perfum, lawenda jest obecna w różnych akordach, takich jak kolońskie, fougère (paprociowe), szyprowe, ambrowe i kwiatowe. Nuty  lawendy spotkamy w Parfums de Marly Pegasus 

 

Stworzenie Własnych Perfum w Laboratorium Zapachy

Sopockie Laboratorium Zapachu, to miejsce, gdzie magia tworzenia perfum staje się rzeczywistością. Umożliwiamy każdemu stworzenie swojego wymarzonego zapachu, w tym również zapachu z akordem lawendowym. W naszym laboratorium akord lawendowy jest częściowo oparty na naturalnym olejku lawendowym, z przewagą słodko kwiatowych nut i delikatnym ziołowym tłem. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług i stworzenia własnych, unikatowych perfum, które idealnie oddadzą Twoją osobowość i styl.

Sztuka Komponowania Perfum

Tworzenie perfum to sztuka, którą można opanować dzięki wiedzy i doświadczeniu. W Laboratorium Zapachy posiadamy zarówno wiedzę, jak i doświadczenie potrzebne do komponowania perfum, które zadowolą najbardziej wymagających klientów. Niezależnie od tego, czy szukasz perfum o zapachu kwiatowym, ziołowym, czy ambrowym, nasze laboratorium jest miejscem, w którym Twoje marzenia o idealnym zapachu stają się rzeczywistością. Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się, jakie to wspaniałe uczucie, móc nosić na sobie perfumy, które zostały stworzone specjalnie dla Ciebie.