10.07.2019

Neroli

Neroli

Olejek Neroli i Absolut Kwiatu Pomarańczy: Wyrafinowanie i Elegancja w Twoich Perfumach

Olejek neroli, pozyskiwany z kwiatów gorzkiej pomarańczy (Citrus aurantium), stanowi esencję wyrafinowania i elegancji w komponowaniu perfum. Używany w średniowieczu jako perfumy w postaci wody neroli, swoją nazwę zawdzięcza księżnej Neroli. Jego delikatny, kwiatowy, nieco cytrusowy zapach, wzbogacony niewielkimi ilościami indolu i antranilanu metylu, dodaje elegancji i wyrafinowania każdej kompozycji zapachowej. Głównymi składnikami olejku neroli są linalool, octan linalilu, limonen i β-pinen.

Olejek Neroli: Kluczowy Składnik w Perfumerii

Olejek neroli jest bardzo kosztownym i cennym komponentem w perfumerii. Jego piękny aromatyczny zapach przechyla się nieco w stronę świeżego zielonego petitgrain, podczas gdy absolut kwiatu pomarańczy cechuje się głębszym i słodszym aromatem, silnie przypominającym upojny zapach świeżych kwiatów. Upajający i przytłaczający, jest wonią bliską jaśminowi i faktycznie dzieli z tym kwiatem wspólne chemiczne komponenty, jak na przykład methyl anthranilate.

Zastosowanie Absolutu Kwiatu Pomarańczy w Perfumach

Absolut kwiatu pomarańczy używa się w perfumach różnych gatunków: w wodach kolońskich, szyprach, ambrowcach, bukietach kwiatowych i ciężkich orientach. Wspaniale uzupełnia cytrusy i stanowi naturalną substancję utrwalającą, dzięki czemu oryginalna kompozycja cechuje się większą trwałością na skórze, zachowując przy tym swój pożądany aromat. Aromat kwiatu pomarańczy można spotkać w wielu kompozycjach. Z naszej oferty perfum odnajdziemy go w Amouge Journey Man, Montale Pure GoldHerve Gambs Coeur Couronne Jardin PriveCreed Silver Mountain Water.

Stwórz Swoje Wymarzone Perfumy w Laboratorium Zapachy

W ofercie Laboratorium Zapachu mamy akord neroli pięknie oddający zapach kwiatów gorzkiej pomarańczy z odcieniem cytrusowym i lekkim podtonem goryczki. Czy kiedykolwiek marzyłeś o stworzeniu własnych, wyjątkowych perfum? Nasze Laboratorium Zapachy oferuje możliwość stworzenia własnych perfum z pomocą doświadczonych perfumiarzy. Wykorzystujemy najwyższej jakości składniki, w tym olejek neroli i absolut kwiatu pomarańczy, które dodadzą Twoim perfumom elegancji, głębokości i subtelności.