18.06.2019

Otwarcie Laboratorium Zapachu SOPOCKI STYL

Otwarcie Laboratorium Zapachu SOPOCKI STYL

 15 czerwca 2019 w sobotni wieczór zaprosiliśmy naszych znajomych klientów, blogerów, perfumiarzy i miłośników zapachów na uroczyste otwarcie Laboratorium Zapachu.

 Vetiver twórca PerfumeCraft.pl i kreator zapachów opowiedział o odczuwaniu i umiejętności nazywania zapachów. O tym jak nie jest nam łatwo nazywać i opisywać zapachy.

 Było Prosecco , truskawki i rozmowy w miłym towarzystwie.

 Główną atrakcją wieczoru były nasze składniki do komponowania perfum. 140 pozycji, niektóre z nich to wyjątkowe osobistości świata perfumowego. Znane już chyba każdemu miłośnikowi zapachów Iso E Super, równie znany i poważany Ambroxan, ze swoim starszym bratem Ambergris i resztą ambrowego kuzynostwa. Mech Dębowy przyszedł z Paczulą. Zazdrosna o Mech Dębowy była Wetyweria, ale pocieszyła się towarzystwem Arabian Oudu, który przedstawił jej swoich braci Black Agarwood Artificial i Agarwood Fleuessence. Calone trochę się spóżnił, był na spacerze na Sopockim Molo, kiedy wszedł powiało wiatrem znad morza. Maltol szukał towarzystwa owoców i nie mógł się zdecydować czy wybrać kwaskowe Strawberry czy Rasberry, rozważał też możliwość bliższego poznania Peach, Mango i Melon. Słodziak Maltol flirtował z wieloma i nie były to tylko owoce, chociaż całkiem zapomniał o Blackcurrant i o jej anielskich pieśniach. Coffe poznała Milk i już na zawsze zostali parą. Labdanum tęsknie spoglądało w stronę sławnej Vanilla, ale ona była oblegana, nie mogąc się do niej dopchać nieśmiało próbowało nawiązać rozmowę z ciasteczkową Sweet Vanilla. Piękna i zmysłowa Tuberoza była w świetnym nastroju i chętnie plotkowała sobie z Jaśminem. Chocolate niespodziewanie nawiązała znajomość z Pink Pepper, co niespokojnie komentował Black Peper, od zawsze marzył przecież o poznaniu Chocolate. Elemi bardzo chciała spotkać w końcu swoją bratnią duszę i zauważywszy smutek Black Peper zaproponowała mu napicie się Cognac Wine, ale on wolał Chamagne. Frankincense było bardzo zdziwione spotkaniem Olibanum, Myrrh wytłumaczyła im, że należą do wspólnej rodziny Boswellia. Civet i Kastoreum trzymali się trochę z boku, żaląc się sobie, że spotykają się z niezrozumieniem. Leather zagadywała do nich, tłumacząc im jak to zmienić. Cedrawood Virginian chciał koniecznie udowodnić swoje szlachetne, lepsze pochodzenie i przez to Cedramber poczuł się bardzo urażony. Sytuację uratował Cashmeran, w jego ciepłych objęciach Cedramer i Cedr jakoś się pogodzili. Za to GaloxoideEtylene Brasylate pewne swojego uroku spokojnie obserwowały cały ten kram.

 Próbowaliśmy zapanować jakoś nad tym rozemocjonowanym towarzystwem. Rozbawione, gadatliwe chciały koniecznie przypodobać się naszym gościom, pragnęły być wybrane i trafić do ich buteleczek. A w tych buteleczkach czekały Fiołki i Irysy sprytnie połączone przez perfumiarzy Laboratorium Zapachu z piżmami i nutami drzewnymi. Interpretacja osławionego akordu Sophii Grojsman, perfumiarz pragnącej stworzyć kompozycję, w której komfortowo oglądałoby się telewizję. W czasach kiedy większość filmów oglądamy w internecie akord Grojsman wciąż jest w perfumerii tłem doskonałym.

 Ach to był niesamowity, niezapomniany wieczór.

Nasi goście stworzyli wiele ciekawych i zaskakujących kompozycji. Wciąż jeszcze przeogromne ilości ciekawych i niespotykanych połączeń składników pozostają nieodkryte.

W asyście naszych perfumiarzy możecie je wypróbować i stworzyć perfumy w swoim stylu. Unikalne, niepowtarzalne, lub przeciwnie znajome i przypominające Wam coś miłego.

Pisali i mówili o nas:

1. Pierwszy w Polsce perfumeryjny podcast : https://soundcloud.com/user-864025757/1-relacja-z-otwarcia-labolatorium-zapachu

2. http://www.perfumecraft.pl/news/laboratorium-zapachu-2

3. https://deluxe.trojmiasto.pl/Otwarcie-Laboratorium-Zapachu-n135381.html

 Źródło zdjęć poniżej z https://deluxe.trojmiasto.pl/Otwarcie-Laboratorium-Zapachu-n135381.html

Pozdrawiam Katarzyna Połom