13.06.2020

Relacja z Warsztatów Zapachowych 11.06.2020

Relacja z Warsztatów Zapachowych 11.06.2020

 W dniu 11.06.2020 mieliśmy przyjemność gościć w Laboratorium Zapachu siedem osób na warsztatach zapachowych.

 Miłośnicy perfum po krótkim wykładzie o odczuwaniu, odbieraniu i nazywaniu zapachów zostali poproszeni o stworzenie koncepcji swoich perfum. Od koncepcji zaczyna się tworzenie zapachu, potrzebujemy zamysłu, żeby dobrać odpowiednie słowa – składniki do naszej opowieści. Jest to trudne dla kogoś kto staje przed takim zadaniem po raz pierwszy, dlatego prosiliśmy naszych gości o wybieranie dość prostych do opowiedzenia historii.

 Pan Mateusz chciał stworzyć opowiadanie o marynarzu, nazwał je „Niebieski i biały” i użył między innymi piżma, rozmarynu, melonu, mchu dębowego, dihyro myrcenolu i akordu skóry.

 Pani Karolina opowiedzieć chciała o słonecznej „Helladen” i wyraziła to za pomocą: mchu dębowego, rozmarynu, cedru i pomarańczy.

 Pani Maja o zielonym i wilgotnym „Leśnym Poranku” opowiadała przy pomocy: cedru, mchu dębowego i bergamotki.

 Pani Kinga wymarzyła sobie „Przebłysk Wiosny” i opowiedziała o nim za pomocą: piżma, patchouli, wanilii, jaśminu i bergamotki.

 Pan Mariusz zapragnął swojego „Forest Crash” i wybrał do opowiadania o nim: IsoESuper, piżma, agaru, wanilii, mchu dębowego, wetywerii, patchouli, czarnej porzeczki, różowego pieprzu, dihydro myrcenolu, cytryny bergamotki.

 Pani Alicja stworzyła „Burzę zmysłów” opowiadającą o kobiecie, wietrze i kwiatach i sięgnęła po piżmo, ylang ylang, białe kwiaty i pieprz różowy.

 Pan Kazimierz chciał stworzyć „Klub dżentelmenów”, w którym jest dym, whisky i tweedowe marynarki dżentelmenów. Zbudował go z cedru, oudu, wanilii, wetywerii, dihydro myrcenolu i bergamotki.  

Pozdrawiam Katarzyna Połom