04.03.2020

Relacja z Warsztatów Zapachowych II stopnia 29.02.2020

Relacja z Warsztatów Zapachowych II stopnia 29.02.2020

29.02.2020 w Sopockim Laboratorium Zapachu odbyły się warsztaty tworzenia perfum. Były to pierwsze warsztaty II stopnia, na których było dużo więcej teori i praktyki też było więcej, bo aż 40 składników do przeanalizowania i do wykorzystania w swojej kompozycji. 

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się co to jest modyfikator i co to jest blender i jak je wykorzystywać w swoich kompozycjach.

Nasi goście z nową wiedzą i większą paletą składników stworzyli bardzo piękne kompozycje. Powstały: słodka kawa z przyprawami i cytrusami, zapach o kadzidle z nutą gorzkich i słodkich przypraw, wysublimowana czarna porzeczka, irys i kadzidło z owocowym wstępem i kwiatowym tłem. Był też zapach o zbuntowanej wanili zakochanej w różowym pieprzu, który wpuścił ją w maliny. Został także zrobiony zapach o słonecznym ylang ylang doprawionym kokosem i tuberozą. 

Wszyscy doskonale się bawili i wyszli od nas z nowymi doświadczeniami perfumowymi i nowymi kolejnymi, skomponowanymi przez siebie perfumami. 

Bardzo serdecznie zapraszamy na kolejny stopień wtajemniczenia w warsztat perfumiarza, czyli na III etap warsztatów zapachowych.