12.07.2019

Róża

Róża

Róża: Królowa Kwiatów i Jej Rola w Tworzeniu Perfum

Róża, nazywana królową kwiatów, od wieków fascynuje i inspiruje. Jej wyjątkowy zapach, a także właściwości pielęgnacyjne, sprawiają, że olejek różany jest ceniony i chętnie wykorzystywany w przemyśle perfumeryjnym i kosmetycznym.

Olejek Różany: Składnik Ponadczasowych Perfum

Olejek różany zawiera aż 370 składników, dla których nie stworzono dotąd pełnej syntetycznej alternatywy. Jego intensywny, romantyczny zapach z nutami cytrynowymi, pudrowymi, drzewnymi lub owocowymi, sprawia, że perfumy różane są zawsze modne i chętnie wybierane przez kobiety, a z mniej intensywną nutą również i przez mężczyzn. Poprawiają nastrój, uspokajają i działają niczym afrodyzjak.

Proces Pozyskiwania Olejku Różanego

Olejek różany pozyskuje się głównie z róży damasceńskiej, rzadziej z róży stulistnej lub francuskiej. Nieotwarte kwiaty zbierane są ręcznie, przed świtem w maju i czerwcu, a następnie przewożone do destylarni. Do uzyskania 1 grama olejku potrzeba 3-4 kg kwiatów. Największym producentem olejku różanego jest Bułgaria, a bułgarski olejek jest uznawany za najlepszy i przez to jest najdroższy. Konkurentem dla Bułgarii jest Francja, francuskie olejki różane są również cenione w przemyśle perfumeryjnym.

Składniki Olejku Różanego

Najważniejsze związki zawarte w olejku różanym to cytronelol, geraniol, nerol, fenyloetanol, farenzol, linalol, eugenol, karwon, beta damascenon i beta jonon. Te ostatnie, pomimo ich bardzo niskiej zawartości w olejku (rzędu 0,1% i mniej), są w dużej mierze odpowiedzialne za zapach produktu.

Zastosowanie Olejku Różanego w Perfumiarstwie

Olejek różany cieszy się popularnością nie tylko ze względu na swój wyjątkowy zapach, ale także zdolność łączenia setek elementów perfum i synchronizowania ich zapachu. Jest tak kosztowny i ceniony, że jego standard wyznacza norma ISO. Różana nuta jest bardzo popularna, ponadczasowa i interpretowana w perfumach na wiele sposobów. Można ją spotkać w perfumach takich marek jak : Secret of Love Glamour M.MicallefOpulent No.33 Shaik For WomenCoup De Grace Herve GambsLyric Woman Amouge.

Tworzenie Własnych Perfum w Laboratorium Zapachy

W Sopockim Laboratorium Zapachu mamy pięknie piekny zapach różany. Jest to róża w pełni rozkwitu, wyrazista, miękka, aksamitna, ciemno czerwona, troszkę mroczna. Możemy ją rozjaśnić dodając lekkich cytrynowych molekuł, lub podkreślić jej tajemnicze oblicze w zmysłowych kompozycjach.

Stwórz Swoje Wymarzone Perfumy

Zachęcamy do skorzystania z naszego Laboratorium Zapachy, gdzie każdy może stworzyć swoje wymarzone perfumy, komponując je z różnych nut zapachowych, w tym z wyjątkowego olejku różanego. Czekamy na Ciebie!