16.07.2019

Tuberoza

Tuberoza

Tajemnicza i Zmysłowa Tuberoza w Perfumiarstwie

Tuberoza, pochodząca z Meksyku, to roślina o wyjątkowym, intensywnym zapachu, który jest chętnie wykorzystywany w perfumiarstwie. Osiąga wysokość do 120 cm, a jej białe, woskowe kwiaty wydzielają nocą bardzo intensywny zapach. Należy ona do grupy białych kwiatów, do której zaliczają się także konwalia, gardenia, jaśmin, kwiat pomarańczy i lilia.

Zmysłowy i Narkotyczny Zapach Tuberozy

Tuberoza jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych kwiatów. Jej zapach jest zmysłowy i narkotyczny, zawierający nuty ciepłe i słoneczne, cytrusowe i kamforowe, tropikalne i cielesne, ziemiste i metaliczne. Pozyskiwanie ekstraktu z kwiatów tuberozy odbywa się metodą enfleurage, która polega na układaniu pączków kwiatów na ramkach z cienką warstwą tłuszczu, wielokrotnie wymieniania kwiatów, aby oddały swój zapach tłuszczom, a następnie miesza powstałą pomadę z alkoholem i oddziela olejki zapachowe. Jest to pracochłonna i kosztowna metoda, stosowana tylko w przypadku kwiatów o wyjątkowym zapachu, niemożliwym do pozyskania w inny sposób. Z 1200 kilogramów pąków rośliny uzyskuje się zaledwie 200 gram absolutu tuberozowego.

Tuberoza w Słynnych Perfumach

Tuberoza została użyta przez Germaine Cellier dla Roberta Pigueta w kompozycji Fracas . Znajdziemy ją także w Amouge Opus I.

Skomponuj Swoje Perfumy z Tuberozą w Laboratorium Zapachy

W Laboratorium Zapachu mamy akord tuberozy, który pięknie oddaje jej narkotyczny i uzależniający zapach. Możemy z niego stworzyć zmysłową kompozycję dla odważnej kobiety, lub lżejszą dla młodej, entuzjastycznej dziewczyny. Możemy też wpleść tuberozę do kompozycji męskiej. Przyjdź do Sopockiego Laboratorium Zapachu i skomponuj zapach z tuberozą w swoim stylu.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w Laboratorium Zapachy, gdzie możesz stworzyć swoje wymarzone perfumy. Niezależnie od tego, czy jesteś odważną kobietą, młodą entuzjastką, czy mężczyzną, nasze laboratorium jest miejscem, w którym Twoje marzenia o idealnym zapachu stają się rzeczywistością. Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się, jakie to wspaniałe uczucie, móc nosić na sobie perfumy, które zostały stworzone specjalnie dla Ciebie.