21.01.2020

Warsztaty Zapachowe 11.01.2020

Warsztaty Zapachowe 11.01.2020

 W Sopockim Labolatorium Zapachu 11.01.2020 odbyły się kolejne warsztaty tworzenia perfum. Naszymi gośćmi było osiem osób, z różnymi doświadczeniami zapachowymi. 

 Po zapaznaniu się ze składnikami i krótkim wprowadzeniu przez Vetivera twórcę  www.perfumecraft.pl w proces odczuwania, odbierania, nazywania i komponowania zapachów, nasi goście zostali poproszeni o stworzenie zarysu swojego zapachu. Chwile poświęcone na zastanowienie się nad tym jaki ma być nasz zapach są bardzo ważne. Zamysł trzeba ubrać w skojarzenia, bo język zapachów posługuje się skojarzeniami. Perfumiarze odwołują się do doświadczeń i kompleksów, skojarzeń najczęściej poznanych w dzieciństwie np. pomarańcza, wanilia czy kakao. 

 Nasi warsztatowicze zplanowali sobie różnorodne kompozycje. Powstała kremowa róża z zielonymi odcieniami przywołująca wspomnienie róży o odmianie "Elfe", którą jedna z pań hoduje w swoim ogrodzie. Inna Pani zapragneła kompozycji, którą nazwała "Czarna dama" i zrobiła zagadkowy, zmysłowy, ciężki i słodki zapach. Powstała też "Nocna iluzja", zapach nieoczywisty, zmienny i zaskakujący. Była też "Świeża mgła", kompozycja subtelna, nie ciężka i świeża. Powstało "Święte drzewo" , zapach sakralny, ciężki, balsamiczny, oraz "Kwiat Przesilenia" wyrażony cytrusami i kwiatami. Został też stwożony "Bałtyk Cool Night" kojarzący się z nocą i zielonością.

 Nasi warsztatowicze byli bardzo zadowoleni ze swoich dzieł. Niektórzy wrócą do nas na warsztay "część 2" (na które serdecznie zapraszamy:) zapoznać sie z większą ilością składników i zrobić kolejne jeszcze lepsze kompozycje. 

Pozdrawiam Katarzyna Połom