27.11.2019

Warsztaty zapachowe 16.11.2019

Warsztaty zapachowe 16.11.2019

 16.11.2019 roku odbyły się drugie warsztaty w Sopockim Laboratorium Zapachu.  Warsztaty prowadził Vetiver, blogier i założyciel www.perfumecraft.pl, wraz z zespołem Sopockiego Stylu.

 Vetiver opowiedział o klasycznej piramidzie zapachowej i o nowoczesnych molekułach, które już tak łatwo nie wpisują sie tą klasyczną piramidę. Omówił też wybrane składniki i ich miejsce w piramidzie zapachowej i w grupach zapachowych. 

 Na naszych warsztatach gościliśmy po raz drugi Panią Halinkę, która chciała dopracować swój zapach z poprzednich warsztatów, Panią Agatę i blogerkę Martę oraz Panią Patrycę. 

 Każda z Pań została poproszona o zapoznanie się ze składnikami i przypisanie ich do grup zapachowych, a następnie o przemyślenie swojej kompozycji i stworzenie zdania opisującego ten wymarzony zapach. Pani Halinka pracowała nad swoją wizją zapachową zamszowych rękawiczek leżących na stole obok kosza owoców. Pani Agata chciała uchwycić zapach wspomnienia: letniego wieczoru w Budapeszcie, w otoczeniu budynków w stylu art deco. Pani Marcie zamarzył się zapach dziewczyny w białej sukience biegajacej wraz z wiatrem po łące usłanej białymi kwiatami. Pani Partycja z pasją pracowała nad zapachem mrocznego, jesiennego wieczoru spędzanego przy ciepłym kominku i gorącej kawie. 

 Panie wyszły od nas z uczuciem miło spędzonego wieczoru, swoimi notatkami, nowym spojrzeniem na świat perfum i z flakonikiem swojego zapachu.

 Serdecznie pozdrawiamy wszyszystkie Panie. 

Katarzyna Połom

Relacja warsztatów na blogu 'Perfumeryjne Refleksje'