31.10.2019

Warsztaty zapachowe 19.10.2019

Warsztaty zapachowe 19.10.2019

 19.10.2019 odbyły sie pierwsze w Sopockim Labolatorium Zapachu warsztaty prowadzone przez Vetivera z asystą zespołu Sopockiego Stylu. Na początku prowadzący Vetiver poprosił uczestników warsztatów aby opowiedzieli o swoich doświadczeniach z perfumami. Uczestnicy naszych warsztatów mieli większe i mniejsze doświadczenie z kompozycjami zapachowymi, co nie przeszkadzało im w zdobywaniu nowych.

 Było mnóstwo teorii, 25 składników do przewąchania i zadanie praktyczne. Prowadzący Vetiver poprosił każdego uczestnika o stworzenie koncepcji, jaką przybierze jego kompozycja. Wszyscy nasi warsztatowicze mogli poczuć sie jak prawdziwi perfumiarze i pracować nad swoimi koncepcjami tak jak to robią sławne nosy, dodając kropla po kropli wybrane składniki do swoich komozycji. 

Pracowaliśmy "tylko" na 25 składnikach, a nasi warsztatowicze stworzyli z nich bardzo różnorodne kompozycje. Między innymi powstała świeża rozmarynowa kompozycja, czekoladowa pralina z różanym nadzieniem. Pewien Pan stworzył sensualny, piżmowy z owocowymi niuansami zapach dla swojej dziewczyny. Inna Pani zrobiła lekko orientalną, bardzo cytrusową kompozycje, a jeszcze inna Pani swoją ukochaną nutę neroli ubrała w wetiwerię i piżma. Był też jesienny zapach przywołujący wspomnienie jesiennego spaceru w otulajacym, ciepłym swetrze. Powstały też drzewno pomarańczowo - waniliowe perfumy.

Pozdrawiam Katarzyna Połom