07.07.2019

Wetyweria

Wetyweria

Wetyweria: Tajemnica Trwałych i Ziemistych Perfum

Wetyweria pachnąca (Chrysopogon zizanioides) to gatunek trawy pochodzący z Azji południowo-wschodniej, który jest szeroko rozpowszechniony w tropikach. Olejek z kłączy wetywerii zawiera główny składnik - zizanol, ale jest to skomplikowana mikstura ponad 150 różnych seskwiterpenów, z których nie wszystkie udało się do tej pory zidentyfikować.

Charakterystyka Zapachu Wetywerii

Zapach wetywerii to intensywna, trwała nuta dolna o drzewno-ziemisto-mszystym aromacie. Najbardziej cenione są olejki pozyskiwane z wetywerii uprawianej na wyspach Haiti oraz Reunion. Z olejku wetyweriowego wytwarza się Vetiverol, a następnie poprzez jego acetalizację można wytworzyć Vetiveryl Acetate, który brzmi czyściej i mocniej od nieprzetworzonego olejku. Vetiveryl Acetate posiada nuty słodkie, drzewne, pudrowe, korzenne i ziemiste. 

Olejek wetyweriowy lub molekuły wytwarzane z niego znajdują zastosowanie w każdym rodzaju zapachów, między innymi znajdziemy go w kompozycjach takich jak: Amouage Bracken WomanJovoy Private LabelCreed Orginal Vetiver

Rola Wetywerii w Tworzeniu i Komponowaniu Perfum

W procesie tworzenia perfum, wetyweria często jest używana jako nuta bazy, dodając głębokości i trwałości kompozycji zapachowej. Jej ziemiste, drzewne nuty doskonale łączą się z innymi składnikami, takimi jak cytrusy, kwiaty czy przyprawy, co czyni ją niezwykle wszechstronnym składnikiem w komponowaniu perfum.

Stwórz Swoje Wymarzone Perfumy z Wetywerią w Laboratorium Zapachy

Czy marzyłeś kiedyś o stworzeniu własnych, unikatowych perfum? Nasze Laboratorium Zapachy oferuje możliwość stworzenia własnych perfum z pomocą doświadczonych perfumiarzy. W procesie tworzenia perfum wykorzystujemy najwyższej jakości składniki, w tym olejek wetyweriowy, który doda Twoim perfumom głębokości, trwałości i ziemistego aromatu.

Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i rozpocząć swoją podróż w świat tworzenia perfum. Nasz zespół ekspertów pomoże Ci w komponowaniu perfum, doradzając, które składniki najlepiej łączą się z wetywerią i jakie proporcje użyć, aby osiągnąć pożądany efekt. Przejdź przez fascynujący proces tworzenia perfum, od wyboru składników po opracowanie finalnej formuły. Twoje perfumy będą nie tylko pięknie pachniały, ale też będą odzwierciedlały Twoją osobowość i styl.