Już od 1990r perfumeria jest naszą miłością oraz pasją. Od zawsze chcieliśmy stworzyć swój zapach lecz w 100% samodzielnie, tak aby był naprawdę nasz- i w tedy zrozumieliśmy, że bez Laboratorium Zapachu, nie da się tego osiągnąć w taki sposób jak sobie założyliśmy. Gdy zaczęliśmy współpracować z Vetiverem (trójmiejskim Nosem postrzeganym przez nas jako genialnego analityka perfum), pomysł zaczął być realny do spełnienia. Działając w branży perfumeryjnej przez prawie 3 dekady, dopiero Vetiver uświadomił nam, czym jest prawdziwe perfumiarstwo. Wiedza ta nas oczarowała i na nowo zakochaliśmy się w zapachu. Teraz chcielibyśmy oczarować Państwa. Jako jedyna perfumeria ze swoim Laboratorium Zapachu, posiadamy najpiękniejsze perfumy na świecie, tworzone przez najbardziej cenionych perfumiarzy. Zapachy tworzone przez nich to perfumeryjne arcydzieła, tworzone z największą starannością przez miesiące lub lata. Dzięki Laboratorium Zapachu, dajemy Państwu możliwość, nie tylko stworzenia swojego indywidualnego zapachu, lecz poprzez warsztaty zapachowe (grupowe lub indywidualne), ciągłe doskonalenie swojego perfumeryjnego rzemiosła, tak aby każdy mógł poczuć się jak prawdziwy perfumiarz.

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie można dowiedzieć się więcej o otwarciu naszego Laboratorium Zapachu które odbyło sie 15 czerwca 2019.

 

  Kamila Filar Nos Sopockiego Stylu

Kamila Filar   

Jestem związana z branżą perfumeryjną i kosmetyczną od ponad dekady. Pomysł stworzenia własnego Laboratorium Zapachu był „strzałem w dziesiątkę", gdyż dał nam możliwość pogłębienia wiedzy perfumeryjnej i poszerzenia własnych horyzontów. Wielokrotnie czytając opisy zapachów, zastanawiałam się jak pachną poszczególne składniki w danej kompozycji. Myślę, że wiele osób podziela moją ciekawość. Teraz od kiedy mamy nie tylko perfumerię niszową, ale i Laboratorium Zapachu, wszystkich zaciekawionych, zapraszam na zapoznanie się z tajemniczymi składnikami, bo kto nie chciał by sprawdzić jak pachnie Mech Dębowy?

 

Piotr Filar

Z Sopockim Stylem i perfumerią jestem związany niemalże już od 30 lat. Wtedy jako nastolatek po raz pierwszy stykałem się z perfumami marek selektywnych które nasza perfumeria ściągała z Peweksu – ach te szalone lata 90;)
Dekady mijały i wszystko się zmieniało, również i my;) ale to już inna opowieść .
W 2018 zaczęliśmy niesamowitą przygodę z tworzeniem Laboratorium Zapachu, a dokładnie z olfaktoryczną edukacją. Naszym nauczycielem był Vetiver. Pamiętam wszystkie szkolenia które trwały około roku, ale nigdy nie zapomnę pierwszej lekcji gdzie po tylu dekadach pracy w perfumerii, naprawdę zakochałem się w zapachach i ich tajemniczości nie wspominając o alfabecie perfumeryjnym;) Dla mnie wszystkie szkolenia były czystą poezją, której chciałbym bez końca doświadczać i bezgranicznie się w niej zagłębiać.
Najlepiej tworzy mi się zapachy nowoczesne, choć brak mi doświadczenia w komponowaniu z powodu braku czasu, ale jak tylko moja córeczka Aniela (najmłodszy perfumiarz na świecie;) dorośnie zagłębie się w perfumeryjnym dziele tworzenia;) 

 Piotr Filar nos Sopockiego Stylu

 

 perfumiarz warsztaty zapachowe

 Vetiver

Jest twórcą zapachów, analitykiem perfum, autorem tekstów na Fragrantica. Od prawie 15 lat zajmuję się wszystkim co tyczy zapachu. W swoich pracach stara się połączyć klasykę z nowoczesnością, korzystając z wysokiej jakości surowców naturalnych oraz najbardziej udanych perfumowych opowieści. Jest również wykładowcą perfumiarstwa na Akademi Górnośloskiej w Katowicach oraz twórcą PerfumeCraft

 

Beata

 

Związana perfumeryjnie z Sopockim Stylem od 15.06.1995r. ;)

Beata Laboratorium zapachu

 

perfumiarz Sopocki Styl

Amadeusz

Od kiedy tylko sięgam pamięcią moją pasją zawsze było piękno.
Piękno to wszystko co nas otacza a dla mnie w szczególności zapachy, które umieją przenosić w każde miejsce na ziemi oraz do naszych wspomnień.
Tworzenie zapachów oraz poznawanie nowych, stworzonych przez niesamowitych twórców to niczym odkrywanie nowych światów, którymi mam przyjemność dzielić się z Państwem oraz zarażać pasją do perfum.