20.11.2021

Jak zostać Perfumiarzem - szkolenie I stopień

Jak zostać Perfumiarzem - szkolenie I stopień

Kompleksowe Szkolenie Perfumeryjne 'Jak zostać perfumiarzem' wariant PRO

 

Nasze szkolenie 'Jak zostać perfumiarzem' dają odpowiedzi na wszystkie perfumeryjne pytania, prowadząc uczestników przez wszystkie etapy tworzenia perfum. To jedyna oferta w Polsce w tak atrakcyjnej cenie.

Szkoleni trwa 5 dni po 4 godziny dziennie. W związku z niesamowitą ilością 'wiedzy zapachowej' którą otrzymuje uczestnik perfumeryjnego szkolenia - 4 godziny jest to maksymalny czas ile szkolenie może trwać.

Dla kogo są nasze warsztaty zapachowe?

 

Nasze szkolenie jest skierowane do osób, które chcą:


• zostać perfumiarzami
• pogłębić swoją wiedzę do poziomu PRO na temat perfumeryjnego świata
• otworzyć swoje laboratorium zapachu i zarabiać na tworzeniu perfum
• stworzyć swoją własną markę perfum

Każde szkolenie jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb uczestników, co sprawia, że każda osoba odbywająca warsztaty ma możliwość skupienia się na aspektach najbardziej dla niej interesujących.

warsztaty zapachowe

Co oferują warsztaty 'Jak zostać perfumiarzem' – wariant PRO?

Szkolenie 'Jak zostać perfumiarzem' – wariant PRO podzielone jest na trzy kluczowe bloki dydaktyczne:

 

  • Teoria - Uczymy się języka, którym posługują się perfumiarze, poznajemy podstawowe typy konstrukcji zapachowych i uczymy się jak dokładnie opisywać zapachy.
  • Nuty - Poznajemy prawdziwe zapachy różnych nut, ich funkcje oraz miejsce w piramidzie zapachów. Jest cały jeden dzień poświęcony wyłącznie poznawaniu nut.
  • Praktyka - Zapoznajemy się z historią perfumiarstwa, tworzymy akordy i konstrukcje zapachowe.

szkolenie perfumiarskie

Rozwijanie języka zapachu – alfabet perfumiarza

Perfumiarze posługują się specjalnym językiem, który pomaga im precyzyjnie opisywać i kategoryzować zapachy. Na naszych warsztatach zapoznamy Cię z tym językiem, ucząc Cię jak rozkładać zapachy na czynniki pierwsze.

nuty zapachowe warsztaty zapachowe

Poznanie nut zapachowych

Każdy zapach składa się z wielu różnych nut, które łączą się, tworząc unikalną kompozycję. Na warsztatach dowiesz się, jakie są różne nuty zapachowe, nauczysz się je rozpoznawać i zrozumiesz, jakie mają miejsce w piramidzie zapachów.

nuty zapachowe akordy perfum

Praktyka tworzenia perfum

W praktycznej części warsztatów, uczestnicy poznają historię perfumiarstwa, odtwarzają znane akordy i zapachy, a także każdego dnia tworzą własne kompozycje zapachowe. Ta część szkolenia jest szczególnie ekscytująca, gdyż pozwala na wyrażenie swojej kreatywności i zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce.

komponowanie perfum

Poznaj historię perfumiarstwa

Jednym z istotnych elementów naszych warsztatów jest zapoznanie uczestników z historią perfumiarstwa, od XIX wieku po dzień dzisiejszy. To daje solidne podstawy do zrozumienia, jak perfumiarstwo ewoluowało przez lata i jakie trendy i techniki dominowały w różnych epokach.

historia perfumiarstwa

Twórz swoje unikalne perfumy

Głównym celem warsztatów 'Jak zostać perfumiarzem' jest nauczenie uczestników, jak tworzyć własne, unikalne zapachy. Podczas warsztatów zapachowych, każdego dnia uczestnik będzie miał okazję stworzyć swóje własne, autorskie zapachy, łącząc różne nuty i akordy w jedną harmonijną całość.

tworzenie perfum

Dyplom Perfumiarza


Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje dyplom potwierdzający zdobyte u nas umiejętności i wiedzę. Dyplom ten jest potwierdzeniem, że osoba odbyła u nas szkolenie w wariancie PRO.

szkolenie perfumeryjne jak zostać perfumiarzem

 

dyplom perfumiarza

Kreator perfum – prowadzący perfumeryjne szkolenie

perfumiarz warsztaty zapachowe

Szkolenie ‘Jak zostać perfumiarzem’ przeprowadza Bogdan Wójcik, w intrenecie znany jako Vetiver:

 

  • Wykładowca perfumiarstwa w Akademii Górnośląskiej w Katowicach
  • Twórca perfum Kaszëbsczi Mech
  • Autor tekstów na Fragrantica
  • Właściciel PerfumeCraft
  • Analityk perfumeryjny
  • 15 lat doświadczenia

Rezerwuj swoje miejsce na warsztatach zapachowych już dziś!

Warsztaty 'Jak zostać perfumiarzem' to niepowtarzalna okazja do zgłębienia tajników tworzenia perfum, poznania języka, którym posługują się perfumiarze, a także zdobycia praktycznych umiejętności komponowania perfum oraz wszelkiej brakującej Tobie wiedzy na temat perfum. Rezerwuj swoje miejsce już dziś i zanurz się w fascynujący świat zapachów!

Z reguły szkolenie perfumeryjne przeprowadzane są dzień po dniu w godzinach porannych w Laboratorium Zapachy | Perfumerii SOPOCKI STYL

Przykład celu i zakresu szkolenia „Jak zostać Perfumiarzem„

 

Pani Olena zapragnęła otworzyć swoje własne Laboratorium Zapachu na Ukrainie gdzie każdy , tak jak u nas będzie mógł stworzyś swoje włane wymarzone perfumy.

Aby zrealizować swoje marzenie , skorzystała z naszej oferty (wariant PRO) w której posiadamy opcję gdzie możemy wyszkolić każdego aby został perfumiarzem.

Przeprowadziliśmy kompleksowe pięciodniowe szkolenie I stopnia w wariancie PRO.

szkolenie perfumeryjne

Na szkoleniu perfumeryjnym uczestniczka najpierw otrzymała dużą dawkę teorii, dowiedziała się:

- jakim językiem posługują się perfumiarze,

- jak postrzegają świat,

a następnie przeszliśmy do działań praktycznych. Było ich dużo, ponieważ oprócz tego, że na każdych zajęciach tworzyliśmy perfumy (a nawet kilka podczas jednej sesji), uczestniczka warsztatów poznawała nuty zapachowe, szeregowała je według grup, rozkładała zapachy na czynniki pierwsze, a następnie z pojedynczych tonów układała akord.

Omówilismy historię perfumiarstwa od XIX wieku po dzień dzisiejszy oraz odtworzyliśmy wszystkie znane akordy i perfumy, stanowiące kroki milowe sztuki perfumeryjnej.

Na koniec uczestniczka szkolenia otrzymała dyplom.

dyplom perfumiarza

 

 

 

warsztaty zapachowe w perfumerii